Afgelopen weken hebben vrijwel alle geldverstrekkers de hypotheekrentes verhoogd. Het gemiddelde komt momenteel neer om 3,96 procent.
De Hypotheekshop stelt met een analyse dat de stijging van de hypotheekrente bijna net zo groot was als vorige week. Tien geldverstrekkers pasten de rente zelfs twee of drie keer aan. Dit kan behoorlijk oplopen voor woningzoekenden die tegen hogere maandlasten aanlopen.
In september 2021 was het laagste punt bereikt met 1,42 procent. Dit kan op een woning van gemiddeld 400.000 euro zo’n 15.000 euro schelen. Hiermee kunnen de bruto maandlasten wel enkele honderden euro’s hoger liggen. Gelukkig door de hypotheekrenteaftrek die zorgt ervoor dat de kosten niet gigantisch uit de bocht vliegen.
Uit de cijfers blijkt al wel dat er minder bezichtigingen en biedingen zijn. Het CBS houdt rekening met een mogelijke daling van de huizenprijzen.
Bron: NU.nl
24 juni 2022
Over ons
Overig
Volg ons
Onze klanten beoordelen ons met een 9,3 / 10. Elke klant met een unieke ervaring.